کاربر گرامی  خوش آمدید ... ( ثبت‌ نام  / ورود به حساب کاربری  )
سبد خرید (0)
ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول
 • 117
 • 1164 مرتبه
انواع لامپ ویدئو پروژکتور

انواع لامپ ویدئو پروژکتور

1401/01/29

 لامپ ویدئو پروژکتور را می‌توان یک لامپ قوسی‌ شکل بخار جیوه‌ای به شمار آورد که فشار بسیار بالایی هم دارد. این لامپ‌ها در حقیقت یکی از مهم‌ترین قطعات تشکیل‌ دهنده ویدئو پروژکتورها و بخش قابل تعویض و جایگزینی این سیستم‌ها هستند. این محصولات در حال حاضر در انواع مختلف با کیفیت‌ها و توان‌های متنوع، طراحی و تولید می‌شوند و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرند. در این مقاله قصد داریم به ارائه مطالبی در زمینه انواع لامپ ویدئو پروژکتور، قیمت و خرید این محصولات اقدام نماییم.

 

انواع لامپ ویدئو پروژکتور

در حالت کلی می‌توان انواع لامپ ویدئو پروژکتور را شامل لامپ‌های هالید فلزی و لامپ‌های هالوژن دانست. هر کدام از انواع این محصولات، دارای ویژگی‌های منحصر به‌ فردی هستند و خصوصیات منفی و مثبت مخصوص به خود را دارند. لامپ‌های هالید فلزی از جمله محصولات برتر در این حوزه به شمار می‌روند. این لامپ‌ها در حالت معمول برای استفاده در پروژکتورهای متوسط تا رده‌های بالا، کاربرد دارند.

لامپ با هوزینگ ویدئو پروژکتور

اما این محصولات نیز نقاط ضعف و معایب مخصوص به خود را دارند. از جمله نقاط منفی این لامپ‌ها می‌توان به این‌ مورد اشاره کرد که لامپ‌های هالید فلزی پس‌ از مدتی استفاده، درخشش اولیه خود را از دست خواهند داد. این در حالی است که لامپ‌های هالوژن ویدئو پروژکتور این نقطه ‌ضعف را ندارند و می‌توانند روشنایی و درخشندگی خود را حفظ کنند.

لامپ هالوژن ویدئو پروژکتور

اما از طرف دیگر لامپ‌های هالوژن، تنها می‌توانند ۴۰ تا ۷۰ ساعت عمر و دوام خود را حفظ نمایند. در حالی‌ که لامپ‌های هالید فلزی می‌توانند عمر و دوام ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ ساعت داشته باشند. یکی دیگر از نکاتی که لازم است در نظر داشته باشید این است که لامپ‌های هالوژن ویدئو پروژکتورها، می‌توانند نوری زرد رنگ را ساطع کنند. در حالی‌ که لامپ‌های هالید فلزی، نوری سفید رنگ را به اطراف خود می‌پاشند. با توجه به این موارد هر کدام از انواع لامپ پروژکتور را می‌توانید برای کاربردها و مصارف خاصی در نظر بگیرید. این لامپ‌ها را می‌توان طبق یک طبقه‌بندی دیگر، به انواع حبابی و فریم دار نیز دسته‌بندی نمود.

لامپ‌های حبابی برای تعویض شدن به لحیم‌کاری نیاز دارند. از طرف دیگر برای جایگزین شدن آن‌ها باید سیم‌کشی نیز انجام شود. این نوع از لامپ‌ها نور ضعیف‌تری نسبت‌ به نوع فریم دار این محصولات دارند. نوع فریم دار این لامپ‌ها را می‌توان به‌ راحتی و بدون نیاز به عملیات لحیم‌کاری، تعویض و جایگزین نمود.

 

قیمت لامپ ویدئو پروژکتور

برای افرادی که قصد خرید لامپ ویدئو پروژکتور دارند در نظر گرفتن قیمت این محصولات نکته بسیار مهمی است. لازم است بدانید که قیمت لامپ پروژکتورها در حالت معمول، قیمت بالایی است. چرا که در فرایند ساخت این محصولات، هزینه بسیار بالایی صرف می‌شود. از طرف دیگر، قیمت لامپ ویدئو پروژکتورها با در نظر گرفتن چند عامل مشخص می‌شود.

قیمت لامپ ویدئو پروژکتور

به‌ طور کلی می‌توان گفت چند مورد وجود دارد که در بیان ویژگی‌های یک لامپ ویدئو پروژکتور مورد توجه قرار می‌گیرد و قیمت این محصولات را نیز با تغییر و تحولاتی مواجه می‌سازد. یکی از مهم‌ترین این عوامل، میزان وات مصرفی لامپ مورد نظر است. بنابراین پیش‌ از خرید این محصولات باید به این نکته توجه داشته باشید که محصول مورد نظرتان، چند وات برق مصرف می‌کند. از طرف دیگر در نظر گرفتن میزان روشنایی این محصولات نیز در فرآیند خریدشان اهمیت قابل‌ توجهی دارد و قیمت این محصولات را نیز تغییر می‌دهد.

از دیگر عوامل مؤثر بر قیمت این لامپ‌ها می‌توان به عامل برند و شرکت سازنده آن‌ها اشاره کرد. همان‌طور که می‌دانید محصولات هر کدام از شرکت‌های سازنده کیفیت‌های ویژه‌ای دارند و خصوصیات آن‌ها نیز با یکدیگر دارای اختلافاتی است. میزان عمر و دوام لامپ‌ها عامل مؤثر دیگر در تعیین قیمت آن‌ها است.

 

قیمت لامپ ویدئو پروژکتور هیتاچی

قیمت لامپ ویدئو پروژکتور هیتاچی با در نظر گرفتن قدرت و توان لامپ و همچنین میزان روشنایی این محصولات تعیین و مشخص می‌گردد. این محصولات در شدت روشنایی‌های مختلفی طراحی و تولید شده، روانه بازار مصرف می‌گردند. از طرف دیگر میزان عمر مفید آن‌ها نیز با یکدیگر دارای اختلافاتی است.

 لامپ ویدئو پروژکتور هیتاچی

در حالت کلی می‌توان این محصولات را از نظر شدت روشنایی به کمتر از ۱۰۰۰ انسی لومنس، ۲۰۰۰، ۳۰۰۰ و… دسته‌بندی نمود. لامپ‌هایی که شدت روشنایی آن‌ها کمتر از ۱۰۰۰ انسی لومنس است، کمترین نور خروجی را دارند و قیمت آن‌ها نیز پائین‌تر است. اما لامپ‌های با نور بیشتر، قیمت بالاتری هم دارند. هر کدام از این محصولات را می‌توانید در مصارفی ویژه مورد استفاده قرار دهید. برای نمونه لامپ‌های با شدت روشنایی ۳۰۰۰ انسی لومنس و یا بالاتر از این میزان برای استفاده در سالن‌های کنفرانس، سالن‌های آموزشی، کنسرت‌ها و… مناسب هستند و قیمت آن‌ها هم بالاتر است.

 

قیمت لامپ ویدئو پروژکتور اپسون

لامپ ویدئو پروژکتور اپسون یکی از پرکاربردترین این محصولات است. قیمت این نوع از لامپ‌ها با در نظر گرفتن عواملی از قبیل پارت نامبر لامپ دچار تغییر می‌شود. از دیگر عوامل اثرگذار بر قیمت لامپ ویدئو پروژکتور اپسون می‌توان نوع لامپ مورد نظر را نام برد. درجه کیفیت این محصولات نیز قیمت آن‌ها را با تحول مواجه می‌سازد. همان‌طور که می‌دانید در حال حاضر این امکان برای شما فراهم‌ شده که بتوانید لامپ‌های پروژکتور اپسون را با کیفیت اصلی و اورجینال انتخاب و خریداری نمایید.

لامپ ویدئو پروزکتور اپسون

از طرف دیگر این محصولات، در مدل‌های کپی و یا های کپی نیز در بازار به فروش می‌رسند. بنابراین در صورتی‌ که بتوانید نسخه اصلی و یا اورجینال لامپ ویدئو پروژکتور اپسون را خریداری نمایید لازم است قیمت بالاتری هم برای آن پرداخت کنید. این لامپ‌ها در توان‌های مختلف ۲۰۰ واتی، ۲۱۰، ۲۸۰ واتی و… در بازار مصرف وجود دارند. عامل توان و میزان قدرت این لامپ‌ها نیز در تعیین قیمت نهایی آن‌ها اثرگذار است.

 

خرید لامپ ویدئو پروژکتور

در شرایط حاضر بسیاری از افراد و صاحبان کسب و کارها به خرید لامپ ویدئو پروژکتور در انواع مختلف و برندهای متعدد دست می‌زنند. چرا که از طریق این امکانات می‌توانند به نمایش تصاویر با کیفیت‌های بسیار بالا اقدام کنند. یکی از نکات بسیار مهمی که این افراد در هنگام خرید لامپ ویدئو پروژکتور مناسب باید در نظر داشته باشند، خرید این محصولات از فروشگاه‌ها و مراکز معتبر است. توجه به این عامل به‌ ویژه در مورد کسانی که شناخت و آشنایی کافی با این تجهیزات ندارند ضرورت دارد. چراکه در صورت انتخاب مراکز و فروشگاه‌های معتبر فروش ویدئو پروژکتور و لوازم جانبی آن، اطمینان شما از خرید محصولات باکیفیت و بادوام کافی و متناسب ویژگی‌های مورد نظرتان راحت خواهد بود. در هنگام خرید لامپ ویدئو پروژکتور لازم است ضمانت‌نامه و اصالت کالا را نیز در نظر داشته باشید. همچنین اگر می خواهید بیشتر در مورد لامپ های ویدئو پروژکتور بدانید می توانید مقاله بهترین راهنما خرید لامپ ویدئو پروژکتور  را مطالعه کنید.

نظرات
 
 

قوانین ارسال نظر

 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.
 • مهدی پور

  1401/07/12 06:15:54
  • 0
  • 0
  راهی وجود داره که خودمون تشخیص بدیم دستگاهی که می‌خریم از نظر کیفی چطوریه چیزی که من شنیدم اینه که لامپ های فیک و تقلبی تو بازار زیاده
  • مدیر سایت

   1401/07/12 17:51:35
   • 0
   • 2

   سلام نه احتمالا خودتون نتونید لامپ اصل و فیک رو تشخیص بدید، برای خرید لامپ ویدئو پروژکتور حتما از فروشگاههای معتبر خریداری کنید

تحویل سریع

آخرین مقالات

لیست قیمت و مشخصات ویدئو پروژکتور

مزایا و معایب ویدئو پروژکتور DLP

انواع لامپ ویدئو پروژکتور

نحوه اتصال آیفون به ویدئو پروژکتور

از کجا ویدئو پروژکتور خوب بخریم؟

همه چیز در مورد ویدئو پروژکتور سه بعدی

بهترین ویدئو پروژکتورهای هوشمند سال 2022

معرفی ویدئو پروژکتورهای جیبی برای موبایل

کاربرد کابل MHL

ویدئو پروژکتور جیبی برای چه مکان هایی مناسب است؟

بررسی بهترین ویدئو پروژکتورهای بازی


10 ویدئو پروژکتور سه‌بعدی پرفروش سال 2022

نمایشگرهای لمسی

REC 709  چیست؟

راهنمای انسی لومنز در ویدئو پروژکتور

واحدهای سنجش شدت روشنایی

راهنمای تعویض لامپ ویدئو پروژکتور

راهنمای خرید برد هوشمند

10 ویدئو پروژکتور کلاسی پرفروش سال 2021
 

10 ویدئو پروژکتور برتر اتاق کنفرانس

10ویدئو پروژکتور سینمای خانگی پرفروش سال 2021

کاربردهای ویدئو پروژکتور

چگونه با ویدئو پروژکتور تلوزیون ببینیم؟

برعکس کردن تصویر ویدئو پروژکتور

 
 
 

ویدئو پروژکتور اپسون

معرفی جدیدترین ویدئو پروژکتور 4K لیزری

CineBeam ال جی با فناوری اولترا شورت ترو در CSE 2019

ویدئو پروژکتور P1 Smart 4K اپتما در نمایشگاه CES 2019

پرده برداری شیائومی از Mi Home Projector Lite

راهنمای خرید ویدئو پروژکتور کلاسی متناسب با نیاز و بودجه شما

مزایا و محدودیت های فناوری 3LCD

آشنایی با شرکت پاناسونیک

آشنایی با شرکت ژاپنی ان ای سی (NEC)

بهبود چشم گیر کیفیت ویدئو پروژکتور های 4K اولترا HD

ویدئو پروژکتورهای لیزری اپسون

ویدئو پروژکتورهای سینمای خانگی 2100 و 2150 اپسون

چگونه طول عمر لامپ ویدئو پروژکتور را افزایش دهیم؟

راهنمای خرید ویدئو پروژکتور برای سینمای خانگی

راهنمای خرید ویدئو پروژکتور برای تماشای فیلم در فضای باز(سینمای روباز)

ویدئو پروژکتورهای سه بعدی چه مزایایی دارند؟

انتخاب ویدئو پروژکتور برای مساجد

تاریخچه شرکت اپسون

درگاه ها و کابل های قابل اتصال به ویدئو پروژکتور

تاریخچه شرکت بنکیو

ویدئو مپینگ چیست؟

راهنمای خرید ویدئو پروژکتور

تکنولوژی 3LCD چیست؟

 

 آی پروژکتور، اولین فروشگاه اینترنتی ویدئو پروژکتور در ایران

آی پروژکتور به عنوان اولین فروشگاه اینترنتی ویدئو پروژکتور در ایران فعالیت خود را در سال 1393 آغاز نمود. آی پروژکتور زیر مجموعه شرکت «آرمان فراز تابان» است که با شماره ثبت 550500 در اداره ثبت اسناد شهر تهران به ثبت رسیده است.

در آی پروژکتور سعی کرده ایم با ایجاد تنوع بالا، قیمت مناسب و امکان مقایسه و بررسی انتخاب را برای مشتریان راحت نماییم. همچنین تلاش کرده ایم با اخذ مجوزهای مختلف اعتماد مشتریان را جلب نموده تا با خیال راحت راحت اقدام به خرید اینترنتی ویدئو پروژکتور نمایند. آی پروژکتور نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش برندهای مطرح ویدئوپروژکتور از جمله اپسون، پاناسونیک، اپتما، بنکیو، ویوسونیک، شیائومی و ... می باشد و کالا را مستقیم و بدون هیچ واسطه ای به دست مشتریان نهایی ویدئو پروژکتور می رساند.