کاربر گرامی  خوش آمدید ... ( ثبت‌ نام  / ورود به حساب کاربری  )
سبد خرید (0)
ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول
  • 123
  • 119 مرتبه
کاربرد پرده نمایش ثابت و منحنی ویدئو پروژکتور

کاربرد پرده نمایش ثابت و منحنی ویدئو پروژکتور

04/08/1401

ویدئو پروژکتور یک دستگاه الکترونیکی است که سیگنال های صوتی و تصویری را دریافت می‌کند و بر روی سطح صافی که اغلب یک پرده نمایش سفید رنگ است به نمایش می‌گذارد. ویدئو پروژکتور ها امکان نمایش بزرگتر تصاویر و ویدئو ها را با کیفیت نسبتا خوبی فراهم می‌آورند. تراکم الیاف و نوع پارچه به کار رفته در پرده نمایش، نشان دهنده میزان کیفیت آن و بر وضوح و کیفیت تصاویر نمایش داده شده نیز تاثیر می ‌گذارد. پرده نمایش ویدئو پروژکتور انواع مختلفی دارد و هر یک کاربرد منحصر به فردی خواهند داشت. با توجه به نیاز خود می‌توانید یکی از نمونه های این پرده نمایش را خریداری کنید. در ادامه مطلب قصد داریم با چند کاربرد این پرده نمایش و انواع مدل های آن آشنا شویم.
 

پرده نمایش ویدئو پروژکتور تئاتر

یکی از کاربرد های پرده نمایش ویدئو پروژکتور در سالن های تئاتر است. به طور کلی پرده های تئاتر شامل یک پرده صحنه برای پنهان کردن قسمت های مختلف صحنه از تماشاگران است که معمولا به رنگ قرمز دیده می‌شوند. پرده دیگر در سالن تئاتر شامل پرده نمایش ویدئو پروژکتور است. از این پرده برای ایجاد جلوه های ویژه استفاده می‌گردد، برای نشان دادن تصاویر و فیلم های مربوط به نمایش تئاتر از این پرده نمایش استفاده می‌شود.

پرده نمایش ویدئو پروژکتور تئاتر


پرده نمایش ویدئو پروژکتور سینما

می‌توان گفت بخش اصلی سالن های سینما شامل، ویدئو پروژکتور و پرده نمایش آن است. به طور معمول پرده نمایش های سینما بزرگ تر از سایر پرده نمایش ها هستند. کیفیت بالای ویدئو پروژکتور های سینمایی به یک پرده نمایش بزرگ و ثابت نیاز دارد. برخی از پرده نمایش های سینما به صورت برقی باز و بسته می‌شوند و برخی به صورت ثابت و همیشگی  بر روی دیوار قرار می‌گیرند.

پرده نمایش ویدئو پروژکتور سینما


پرده نمایش ویدئو پروژکتور کلاس

امروزه بسیاری از کلاس های درس مجهز به ویدئو پروژکتور هستند. برای نمایش ویدئو از صفحه نمایش یا برد هوشمند استفاده می‌شود. در آزمایشگاه و کارگاه های مدرسه استفاده از یک پرده نمایش ویدئو پروژکتور به نظر کارآمد می‌رسد و دیگر نیازی به تخته و سایر صفحه نمایش ها نخواهد بود. اندازه پرده نمایش ها قابل متفاوت است و می‌توانید آن را در اندازه های مختلف تهیه نمایید.

پرده نمایش ویدئو پروژکتور کلاس


پرده نمایش ویدئو پروژکتور خانگی

ویدئو پروژکتور های خانگی اغلب برای تماشای فیلم مورد استفاده قرار می ‌یرند. کیفیت و رزولوشن این ویدئو پروژکتور ها نسبتا بالا است و برای نمایش دادن آن ها می‌توان از یک پرده نمایش استفاده کرد. پرده نمایش برای ویدئو پروژکتور خانگی معمولا قابلیت باز و بسته شدن دارند تا فضای کمتری اشغال نمایند. وضوح تصویر بر روی این پرده ها بالا است و کیفیت قابل قبولی را به نمایش می‌گذارند.

پرده نمایش ویدئو پروژکتور خانگی


انواع پرده نمایش ویدئو پروژکتور

همان طور که گفته شد، پرده نمایش های انواع مختلفی دارند و هر یک  کارایی و کاربرد جداگانه ای خواهند داشت. در ادامه قصد داریم با دو مدل پرده نمایش آشنا شویم.


پرده نمایش ثابت

پرده نمایش ثابت برای بسیاری از مصارف رایج است. از آنجایی که صفحه نمایش جز اصلی برای ویدئو پروژکتور است، انتخاب یک صفحه نمایش با اندازه مناسب بسیار مهم خواهد بود. پرده نمایش ثابت برای نصب دائمی در نظر گرفته می‌شود و نیازی به جمع شدن الکتریکی در محفظه ندارد. باز و بسته شدن پرده نمایش ها به مرور زمان باعث خمیدگی و کشش کناره های آن می‌شود. صفحه نمایش ثابت پروژکتور معمولا مقرون به صرفه تر، ماندگارتر و ساده تر هستند و برای مصارفی مانند، سالن تئاتر، سینما و کنفرانس ها گزینه مناسبی به نظر می‌رسند. پرده نمایش Fixed Frame Projector Screen  مناسب برای مصارف خانگی است.

پرده نمایش ثابت

پرده نمایش ثابت معمولا برای یک سینمای خانگی دائمی استفاده می شود همانند یک دیوار همیشه آماده پخش محتوا هستند.  اگر از ویدئو پروژکتور خانگی فاصله نزدیک مانند ویدئو پروژکتور شیائومی Xiaomi Mi Laser Projector 150 و یا بر روی میز نزدیک دیوار می خواهید ویدئو پروژکتور را قرار دهید. پرده نمایش ثابت بهترین گزینه است.


پرده نمایش منحنی

 پرده نمایش منحنی به اندازه نمونه ثابت آن رایج نیست. قیمت صفحه نمایش منحنی به نسبت گران تر است و تنها برای مصارف خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پرده نمایش بیشتر کاربرد تجاری دارد و در سینما های خانگی پیشرفته نیز استفاده می‌شوند. انحنای صفحه لبه های پرده را به لنز پروژکتور نزدیک تر می‌کند. این امر موجب افزایش تمرکز نور می‌شود و اجازه می‌دهند نور به خوبی و به صورت یکنواخت پخش شود. پرده نمایش منحنی دید محیطی بهتری را ایجاد می‌کند و باعث می‌شود تصاویر با وضوح بیشتری به نمایش در آیند.

پرده نمایش منحنی


نکات مربوط با پرده نمایش منحنی

پرده نمایش منحنی ویدئو پروژکتور یک تاتر خانگی شیک مدرن می سازد. پرده نمایش منحنی وسعت دید بیشتری را برای مخاطب فراهم می کند. با ورود تلویزیون خمیده، پرده نمایش منحنی با قاب ثابت نیز طرفدارانی را مجذوب خود کرده است.  پرده نمایش منحنی ویدئو پروژکتور بازتابش نور را نسبت به مخاطب بهینه می کند. و انتخابی ایده آل برای سینمای خانگی است.

سازگاری مناسب با ویدئو پروژکتور: یکی از مهم ترین نکات در رابطه با پرده نمایش های منحنی، سازگاری آن ها با ویدئو پروژکتور است. برای این پرده نمایش نمی‌توان از هر ویدئو پروژکتوری استفاده کرد. صفحه نمایش های منحنی نسبت به نمونه ثابت آن ها، عریض تر هستند و پهنای بیشتری دارند. به همین خاطر شما باید از پروژکتوری استفاده کنید که بتواند بر روی یک پرده نمایش عریض کیفیت خوبی را به نمایش بگذارد.


 اندازه پرده نمایش منحنی: اندازه و سایز پرده نمایش نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و لازم است هنگام خرید بدان توجه کنید. هر چه اندازه پرده نمایش شما بزرگتر باشد حمل و نقل آن نیز دشوار تر است. انتخاب اندازه به بودجه و هدف خرید شما بستگی دارد. نمایشگر های بزرگ و منحنی برای سینما و سالن های کنفرانس مناسب تر هستند.


پرده نمایش ویدئو پروژکتور ALR

پرده نمایش ALR به دلیل لایه کریستالی که در وسط پرده نمایش تعبیه شده است. در افزایش روشنایی و کنتراست تصویر بسیار موثر است. با پرده نمایش کریستالی نیاز به کاهش نور محیط و مشکل انعکاس نور به هیچ عنوان نخواهید داشت. در فضای روشن پرده ALR در مقایسه با پرده نمایش های معمولی با بافت سفیدمات، کنتراست و وضوح تصویر افزایش می یابد. تصاویر  مخملی و با کیفیت بدون تصاویر محو و مبهم نمایش داده می شود. این پرده باعث تثبیت و عدم تداخل رنگ ها می شود. و در محیط روشن و نور لامپ کمترین انعکاس نور را جذب می کند.

پرده نمایش ویدئو پروژکتور ALR

 این نوع پرده نمایش هر منبع نوری غیر از ویدیو پروژکتور را منحرف می‌کند و باعث می‌شود تصاویر در نهایت وضوح و با رنگ واقعی به چشم بیننده برسند. با این حال، پرده نمایش ردکننده نور محیط به طور ویژه برای جذب یا رد نور محیط در اتاق طراحی شده‌اند. صرف نظر از میزان نور در اتاق، پرده نمایش ALR واضح‌ترین و روشن‌ترین تصویر ممکن را ارائه می‌دهد.

 


خرید پرده نمایش ویدئو پروژکتور

برای خرید پرده نمایش پروژکتور می‌توانید از فروشگاه اینترنتی آی پروژکتور مرجع فروش ویدئو پروژکتور و لوازم جانبی ویدئو پروژکتور اقدام کنید. مدل های متفاوتی از این پرده نمایش در بازار موجود است و با توجه به بودجه خود می‌توانید نمونه مورد نظر را خریداری نمایید. بر اساس نیاز خود انواع پرده نمایش موجود است. نوع پرده نمایش شامل پرده نمایش برقی و دستی است که هر یک کارایی مخصوص به خود را دارند. حالت پرده نمایش نیز شامل؛ پایه دار، سقفی و دیوای است. برند اسکوپ یکی از پر فروش ترین برند های پرده نمایش ویدئو پروژکتور است.


قیمت پرده نمایش ویدئو پروژکتور

برای مشاهده لیست قیمت پرده نمایش ویدئو پروژکتور می‌توانید به قسمت پرده نمایش ویدئو پروژکتور آی پروژکتور مراجعه کنید. قیمت ها بر حسب نوع و مدل انتخابی شما متفاوت خواهند بود. خرید مستقیم و بدون واسطه به نسبت ارزان تر و به صرفه تر است. برای اطلاع از قیمت و نحوه سفارش می توانید با مشاوران آی پروژکتور تماس حاصل نمایید و محصول مورد نظر خود را در سریع ترین زمان ممکن درب منزل تحویل بگیرید. تمامی اجناس و کالاهای موجود دارای ضمانت نامه معتبر و رسمی می‌باشند.

همچنین می توانید برای اطلاعات بیشتر مقاله آشنایی با انواع پرده نمایش ویدئو پروژکتور را مطالعه کنید.

 

 

نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.

تحویل سریع

آخرین مقالات

لیست قیمت و مشخصات ویدئو پروژکتور

مزایا و معایب ویدئو پروژکتور DLP

انواع لامپ ویدئو پروژکتور

نحوه اتصال آیفون به ویدئو پروژکتور

از کجا ویدئو پروژکتور خوب بخریم؟

همه چیز در مورد ویدئو پروژکتور سه بعدی

بهترین ویدئو پروژکتورهای هوشمند سال 2022

معرفی ویدئو پروژکتورهای جیبی برای موبایل

کاربرد کابل MHL

ویدئو پروژکتور جیبی برای چه مکان هایی مناسب است؟

بررسی بهترین ویدئو پروژکتورهای بازی


10 ویدئو پروژکتور سه‌بعدی پرفروش سال 2022

نمایشگرهای لمسی

REC 709  چیست؟

راهنمای انسی لومنز در ویدئو پروژکتور

واحدهای سنجش شدت روشنایی

راهنمای تعویض لامپ ویدئو پروژکتور

راهنمای خرید برد هوشمند

10 ویدئو پروژکتور کلاسی پرفروش سال 2021
 

10 ویدئو پروژکتور برتر اتاق کنفرانس

10ویدئو پروژکتور سینمای خانگی پرفروش سال 2021

کاربردهای ویدئو پروژکتور

چگونه با ویدئو پروژکتور تلوزیون ببینیم؟

برعکس کردن تصویر ویدئو پروژکتور

 
 
 

ویدئو پروژکتور اپسون

معرفی جدیدترین ویدئو پروژکتور 4K لیزری

CineBeam ال جی با فناوری اولترا شورت ترو در CSE 2019

ویدئو پروژکتور P1 Smart 4K اپتما در نمایشگاه CES 2019

پرده برداری شیائومی از Mi Home Projector Lite

راهنمای خرید ویدئو پروژکتور کلاسی متناسب با نیاز و بودجه شما

مزایا و محدودیت های فناوری 3LCD

آشنایی با شرکت پاناسونیک

آشنایی با شرکت ژاپنی ان ای سی (NEC)

بهبود چشم گیر کیفیت ویدئو پروژکتور های 4K اولترا HD

ویدئو پروژکتورهای لیزری اپسون

ویدئو پروژکتورهای سینمای خانگی 2100 و 2150 اپسون

چگونه طول عمر لامپ ویدئو پروژکتور را افزایش دهیم؟

راهنمای خرید ویدئو پروژکتور برای سینمای خانگی

راهنمای خرید ویدئو پروژکتور برای تماشای فیلم در فضای باز(سینمای روباز)

ویدئو پروژکتورهای سه بعدی چه مزایایی دارند؟

انتخاب ویدئو پروژکتور برای مساجد

تاریخچه شرکت اپسون

درگاه ها و کابل های قابل اتصال به ویدئو پروژکتور

تاریخچه شرکت بنکیو

ویدئو مپینگ چیست؟

راهنمای خرید ویدئو پروژکتور

تکنولوژی 3LCD چیست؟

 

 آی پروژکتور، اولین فروشگاه اینترنتی ویدئو پروژکتور در ایران

آی پروژکتور به عنوان اولین فروشگاه اینترنتی ویدئو پروژکتور در ایران فعالیت خود را در سال 1393 آغاز نمود. آی پروژکتور زیر مجموعه شرکت «آرمان فراز تابان» است که با شماره ثبت 550500 در اداره ثبت اسناد شهر تهران به ثبت رسیده است.

در آی پروژکتور سعی کرده ایم با ایجاد تنوع بالا، قیمت مناسب و امکان مقایسه و بررسی انتخاب را برای مشتریان راحت نماییم. همچنین تلاش کرده ایم با اخذ مجوزهای مختلف اعتماد مشتریان را جلب نموده تا با خیال راحت راحت اقدام به خرید اینترنتی ویدئو پروژکتور نمایند. آی پروژکتور نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش برندهای مطرح ویدئوپروژکتور از جمله اپسون، پاناسونیک، اپتما، بنکیو، ویوسونیک، شیائومی و ... می باشد و کالا را مستقیم و بدون هیچ واسطه ای به دست مشتریان نهایی ویدئو پروژکتور می رساند.